• Татьяна Юрьевна

Як відобразити в протоколі заміну працівника на посаду генерального директора 👓

Питання: підприємство планує змінити генерального директора (попереднього перевести на посаду заступника директора, а на цю посаду оформити іншу особу, яка займає посаду директора відділу бухобліку). Як правильно відобразити це в протоколі? Чи можна перевести на іншу посаду згідно з ст.32 КзпП? Відповідь: підприємство — самостійний суб’єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб’єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому ГК та іншими законами (ч.1 ст.62 ГКУ). Управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу (ч.1 ст.65 ГКУ). Підприємство — є юрособою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та може мати печатки (ч.4 ст.62 ГКУ). Вимоги до змісту статутних документів закріплені ст.88 ЦКУ, відповідно до якої в цих документах повинно бути зазначено, зокрема: • найменування юридичної особи; • органи управління товариством, їх компетенція; • порядок прийняття рішень; • порядок вступу до товариства і виходу з нього. В статуті підприємства важливо визначити, ким відповідно до статуту призначається і звільняється від займаної посади генеральний директор підприємства. Прийняти на роботу (призначити на посаду генерального директора) можна за наявності наступних документів: • заяви про прийняття на роботу (призначення на посаду); • наказу про прийняття (призначення) на посаду генерального директора підприємства. Тож для призначення на посаду генерального директора мають бути такі кроки: 1) особа, яка має бути призначена на посаду директора подає заяву відповідно до вимоги статуту зборів засновників. 2) далі видається наказ про його призначення на посаду генерального директора. Протокол зборів засновників — не є кадровим документом, а документ, що належить до основної діяльності підприємства. Протокол не замінює чи не є рівнозначним наказу про прийняття (призначення) директора підприємства (товариства). Щодо призначення нового директора то потрібно врахувати два моменти: 1) у протоколі загальних зборів потрібно зазначити не лише дату призначення нового керівника, а й дату звільнення попереднього. Відповідно до цього й мають бути складені накази на переведення попереднього та призначення нового керівника. Тобто, призначити нового керівника наказом від 01.11.17р. з цієї ж дати попереднього — перевести на посаду заступника директора. 2) при поданні реєстраційної картки форми 4 до Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців в частині зміни керівника дата нового керівника має вказуватись або дата протоколу загальних зборів (дата обрання), або дата вступу на посаду (дата призначення) нового керівника. Вважаємо, що тут можна не застосовувати ст.32 КЗпП, оскільки генеральний директор самостійно напише заяву на переведення його на посаду заступника директора й відповідно до цього буде видано наказ. Отже, за два місяці повідомляти ні одного, ні іншого працівника не потрібно, оскільки це не можна вважати зміною істотних умов праці.


© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка