• Татьяна Юрьевна

Як банки будуть повідомляти виконавців про рахунки боржників 👓

З 16 квітня 2019 року банки при відкритті та закритті рахунків перевіряють, чи не внесений їх клієнт-фізособа до Єдиного реєстру боржників. І якщо так, повідомлятимуть інформацію про такий рахунок державним або приватним виконавцям. НБУ визначив механізм повідомлення банками органу державної виконавчої служби або приватного виконавця про рахунки фізичних осіб, внесених до Єдиного реєстру боржників. Так, банк зобов’язаний перевірити наявність інформації про клієнта-фізичну особу у день відкриття або закриття її рахунку у Єдиному реєстрі боржників. Якщо рахунок відкривається на ім'я фізичної особи, внесеної до Єдиного реєстру боржників, зокрема через відокремлені підрозділи банку, або здійснюється закриття рахунка такою особою, банк зобов'язаний у день відкриття або закриття рахунка повідомити про це зазначених у Єдиному реєстрі боржників виконавців. Відповідний механізм та форму повідомлення містить Положення про порядок надання банками інформації про відкриття/закриття рахунків фізичних осіб, унесених до Єдиного реєстру боржників, до органів державної виконавчої служби або приватних виконавців. Положення, розроблене на виконання вимог законодавства України, сприятиме, зокрема:

- запобіганню відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників;

- посиленню захисту прав і інтересів дітей, покращенню їх матеріального забезпечення у випадках, якщо батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей і такий спосіб утримання дітей визначається судом.

Положення затверджене постановою Правління НБУ від 18.04.19р. №60 та набрало чинності з 19.04.19р. Цей документ ухвалено на виконання вимог ст.62-1 Закону України «Про банки і банківську діяльність» та передбачає обов’язок банків повідомляти виконавців у разі відкриття або закриття рахунка фізичної особи, щодо якої наявна інформація у Єдиному реєстрі боржників.

Джерело Нацiональний банк України

Просмотров: 4Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка