• Татьяна Юрьевна

Як розрахувати відпускні, якщо працівник-новачок не відпрацював повний місяць 👓

Коментар до листа Мінсоцполітики від 18.06.19р. №928/0/206-19 «Щодо обчислення середньої зарплати для оплати часу відпустки працівника-новачка». Висновки листа, що коментується, будуть корисні тим роботодавцям, у яких працівники-новачки йдуть у відпустку або звільняються, не відпрацювавши повністю жодного календарного місяця. Річ у тім, що у п.4 Порядку №100 є таке застереження. У разі якщо працівник не мав заробітку в розрахунковому періоді не зі своєї вини, розрахунки проводяться виходячи зі встановлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу. Більше нічого не вказано. Тобто як далі розрахувати середньоденну зарплату, в Порядку №100 не вказано. Але п.2 постанови КМУ від 08.02.95р. №100 визначено, що роз’яснення з питань обчислення середньої зарплати надає Мінсоцполітики. Тому ми і звернулися із запитом до працеоплатного відомства, щоб розставити усі крапки над «і».

Запит: пацівниця, в якої є двоє дітей віком до 15 років, була прийнята на роботу 8 квітня 2019 року. З 22 травня їй була надана щорічна основна відпустка на 14 календарних днів. Її посадовий оклад склав 5000,00грн. Як у цьому випадку розрахувати відпускні?

Відповідь: така категорія працівниць, як жінки, що мають двох і більше дітей до 15 років або дитину з інвалідністю, мають право на щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного строку безперервної роботи в перший рік роботи. Тут головне — їх бажання. Роботодавець у цій ситуації повинен підкоритися. Тепер повернемося до розрахунку. У разі якщо працівник відпрацював менше місяця, середня зарплата розраховується шляхом множення посадового окладу працівника на 12 місяців і діленням отриманого результату на кількість календарних днів у розрахунковому періоді за вирахуванням святкових і неробочих днів. Такий вигляд матиме розрахунок відпускних в умовах наведеного прикладу

1. Визначаємо умовний розрахунковий період: травень 2018 року — квітень 2019 року.

2. Визначаємо кількість календарних днів за умовний розрахунковий період без урахування святкових і неробочих днів: 365 - 11 = 354(к. дн.).

3. Визначаємо середньоденну зарплату: 5000 x 12 : 354 = 169,49(грн.), де 5000 — оклад у місяці, в якому працівниця йде у відпустку (чи звільняється, у разі її звільнення).

4. Визначаємо суму відпускних: 169,49 x 14 = 2372,86(грн.). Ще хотілося б додати, що такий самий розрахунок слід застосовувати і в разі, якщо у вас у відпустку йде (чи звільняється) працівниця, яка вийшла з відпустки для догляду за дитиною до трьох років або відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку і при цьому в розрахунковому періоді (12 місяців перед наданням відпустки або звільненням) у неї немає заробітку.

Джерело buhgalter.com.ua

Просмотров: 5Комментариев: 0

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка