• Татьяна Юрьевна

Як компенсувати роботу працівника у вільний день 👓

Питання: якщо на підприємстві встановлено два вихідних дні: субота та неділя. Однак для окремого працівника запроваджено режим роботи — один день на тиждень, наприклад, понеділок. Тобто, дні з вівторка по п’ятницю є його вільними від роботи днями. Як компенсувати працівнику його роботу у вільний від роботи день?

Відповідь: у листі Мінсоцполітики від 12.02.18р. №238/0/101-18/284 роз'яснюється, що враховуючи норми част.ІІІ ст.56 КЗпП, робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. У випадку залучення такого працівника до роботи у дні з вівторка по п’ятницю, оплата за роботу в ці дні може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі відповідно до ст.72 КЗпП.


© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка