• Татьяна Юрьевна

Як безпомилково стати на облік членам фермерських господарств 👓

Пост обновлен 20 мар. 2020 г.

Відповідь: у листі ДФСУ від 12.01.18р. №1020/7/99-99-13-02-01-17 зазначено, що з 01.01.18р. члени фермерського господарства виключені із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Отже, за заявами про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, поданими членами фермерських господарств до органів доходів і зборів, Договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування органами доходів і зборів з 01.01.18р. не укладаються. Органи доходів і зборів в односторонньому порядку, станом на 31.17р., мали достроково розірвати укладені з членами фермерських господарств Договори, з обов’язковим повідомленням таких осіб про підстави дострокового розірвання такого договору. Останнім звітним місяцем, за який члени фермерського господарства сплачують ЄСВ, відповідно до укладеного договору, у розмірі 22,0% був грудень 17р, граничний термін сплати тривав до 22.01.18р. Члени фермерського господарства, з якими розірвано договори, у зв’язку зі зміною з 01.01.18р. законодавства про єдиний внесок, подають до органів доходів і зборів самі за себе протягом 30 календ/днів після розірвання договору табл.1 Звіту з ЄСВ, дод.6 за період з початку дії договору по грудень 2017 року включно. Дострокове розірвання договорів у цьому випадку не є підставою вважати договори такими, умови за якими не виконано. У подальшому така особа, у разі бажання, матиме право на укладення договору, якщо буде належати до кола осіб, які мають право на добровільну сплату ЄСВ. Податківці наголошують, що члени фермерського господарства, вичерпний перелік яких визначено част.ІІІ ст.3 Закону №973, з 01.01.18р. зобов’язані стати на облік в органах доходів і зборів як платники ЄСВ. Це не поширюється на членів фермерських господарств, які є застрахованими особами (найманими працівниками, ФЛП, головами фермерських господарств як юридичних осіб так і ФЛП зі статусом сімейного фермерського господарства).

У разі втрати членом фермерського господарства статусу застрахованої особи або статусу особи з інвалідністю, або припинення виплати соціальної допомоги, такий член фермерського господарства зобов’язаний стати на облік в органах доходів і зборів як платник ЄСВ.

У листі від 19.01.18р. №1638/7/99-99-13-02-01-17 податківці зазначили, що для взяття на облік платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування членам фермерських господарств, на яких не поширюється дія Закону №755-IV, необхідно подати до контролюючого органу за місцем проживання Заяву про взяття на облік платника єдиного внеску за ф.№1-ЄСВ. У заяві необхідно обов’язково зазначити додаткову інформацію: податковий № та найменування фермерського господарства, членом якого він є. Така заява повинна бути додатково підписана Головою фермерського господарства.

Як зазначено у листі №1020/7/99-99-13-02-01-17, у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону №755, накладається штраф у розмірі 10 н.м.д.г. (170,00грн).

Після взяття на облік в органах доходів і зборів платниками ЄСВ, на членів фермерських господарств поширюються обов’язки, визначені, зокрема, п.1 част.ІІ ст.6 Закону №2464, щодо своєчасного та в повному обсязі нараховування, обчислення і сплати єдиного внеску.

Члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати за себе ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Такі платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Та наостаннє нагадаємо, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, а за порушення законодавства про єдиний внесок, зокрема, за несвоєчасну сплату єдиного внеску передбачено фінансову відповідальність.

Просмотров: 6Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка