• Татьяна Юрьевна

Помилились у лікарняному, що робити 👓

Запитання: працівник у серпні 2019 року перебував на лікарняному. У вересні 2019 року він теж хворів, про що також свідчить лікарняний лист. Але у серпневому лікарняному припустилися помилки — неправильно написано назву установи (роботодавця). Працівник відмовився її виправляти (звертатися до медзакладу для її виправлення). Чи підлягає оплаті серпневий лікарняний лист? Чи враховувати його при розрахунку лікарняних у вересні 2019 року?

Відповідь: серпневий лікарняний лист не підтверджує тимчасову непрацездатність працівника. Дні хвороби, зазначені у ньому, роботодавець не має права оплачувати, адже не підтверджена поважна причина відсутності на роботі. При цьому дні серпневого лікарняного залишаються в розрахунковому періоді при визначенні середньої зарплати для оплати лікарняного листа в вересні 2019 року (лист ФСС з ТВП від 25.05.16р. №5.2-32-812). Якщо надалі працівник звернеться до медзакладу, щоб виправити лікарняний лист за серпень, і надасть його до установи, то роботодавець повинен буде його оплатити. При цьому бухгалтеру доведеться перерахувати і суму лікарняних за вересневим листком непрацездатності. Оплату тимчасової непрацездатності провадять, якщо за її призначенням працівник звернувся не пізніше 12 календарних місяців з дня відновлення працездатності (ч.5 ст.32 Закону №1105).

За матеріалами «Бухгалтер com.ua»

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка