• Татьяна Юрьевна

Щомісячне переукладання договору ЦПХ є підміною трудових відносин

Метою договору ЦПХ є отримання певного матеріального результату. Тому такі договори застосовуються для виконання разової конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним і дія його припиняється.

Держпраці у Хмельницькій області розповідає, що на підставі акта інспекційного відвідування винесено постанову про накладення фінансової санкції на приватне підприємство з виготовлення книжкової продукції за використання праці 16 неналежно оформлених працівників. Видавництву доведеться сплатити штраф у розмірі 1 787 040 гривень.

В ході інспекційного відвідування встановлено, що у видавництві, станом на 20 вересня 2018 року, на предмет дослідження оформлення трудових відносин із усіма найманими працівниками, підприємством, окрім наказів про прийом на роботу, табелів обліку робочого часу, відомостей нарахування заробітної плати, штатного розпису підприємства та інших бухгалтерсько-кадрових первинних документів було надано договори про виконання разових робіт. З’ясовано, що в період з 1 січня 2018 року по 31 серпня 2018 року зазначені працівники працювали по договорах цивільно-правового характеру із щомісячним їх переукладенням.

«Разова робота» вказана у документах поіменованих як «договір про виконання разової роботи», співпадає із назвами та ознаками і обов’язками для цілого ряду професій, (робіт) передбачених нині діючим Класифікатором професій посад робіт ДК 003:2010, які можуть виконуватися окремою фізичною особою – працівником, лише в рамках трудових відносин – виробничого процесу тобто на умовах трудового договору, або за наявності необхідних дозвільних документів (дозволів, ліцензій, декларацій, свідоцтв, нарядів…) на проведення відповідної категорії робіт, надання послуг передбачених чинним законодавством.

Звертаємо увагу! За наявності ознак, притаманних трудовим відносинам, повинен укладатися трудовий договір, а не договір цивільно-правового характеру. За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату. Тому цивільно-правові договори застосовуються, як правило, для виконання разової конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів і у разі досягнення цієї мети, договір вважається виконаним і дія його припиняється.

Держпраці вкотре наголошує, що відповідно до ч. 5 ст. 50 Закону №5067 роботодавцям заборонено застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, учиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин. За підміну трудових відносин цивільними, а саме використання праці працівника без укладання з ним трудового договору (контракту) відповідно до ст. 265 КЗпП за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.


Просмотров: 53

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка