• Татьяна Юрьевна

Щоб ФОПам обрати потрібний КВЕД, варто почитати це роз`яснення

Законодавство України не містить жодних обмежень щодо кількості видів економічної діяльності. Також можна обрати абсолютно різні галузі. Це не зобов’язує підприємця здійснювати всі обрані види діяльності. Про це йдеться в роз’ясненні, що надало Головне управління Державної податкової служби у Луганській області, повідомляє «Закон і Бізнес»..Зазначається, що приймаючи рішення щодо організації та ведення бізнесу, громадянин самостійно обирає систему його ведення. Можна організувати ведення бізнесу шляхом відкриття та реєстрації юридичної особи (підприємства, товариства) або зареєструватися фізичною особою - підприємцем. «Фізична особа – підприємець – це ідеальна форма для невеликого бізнесу. Перевагою такої форми є відносна простота реєстрації, вона не потребує ведення бухгалтерського обліку», — повідомили в податковій. Зареєструватись фізичною особою – підприємцем може будь-яка дієздатна особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку.

Процедура реєстрації є безоплатною (відсутній адміністративний збір) в Центрі надання адміністративних послуг. Реєстрацію можливо провести в будь-якого реєстратора на території України, незалежно від місця проживання. Однак, податковий облік здійснюватиметься контролюючим органом за місцем реєстрації. Для початку слід визначитись з видами діяльності та підібрати оптимальну систему оподаткування, порадили податківці. Види діяльності фізичної особи – підприємця обираються відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності. Як підкреслили в податковій, жодних обмежень щодо кількості видів економічної діяльності законодавство не містить. Більше того, можна обрати види діяльності з абсолютно різних галузей. Обрання КВЕДів не зобов’язує здійснювати всі обрані види діяльності, але якщо в майбутньому підприємець планує розширяти бізнес – краще обрати одразу всі заплановані КВЕДи. Адже внесення змін до реєстру – вже платна послуга.

На сьогоднішній день існує дві істотно різні системи оподаткування:

- загальна система оподаткування, яка передбачає сплату податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 % чистого доходу та військового збору у розмірі 1,5 % чистого доходу;

- спрощена система оподаткування, яка передбачає сплату єдиного податку.

Джерело zib.com.ua/ Закон і Бізнес

Просмотров: 238Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка