• Татьяна Юрьевна

Чи обов’язково подавати пусті звіти щодо ЄСВ та ПДФО і ВЗ 👓

Відповідь: згідно з п.11 розд.II Порядку №435, якщо юридичні особи або ФЛП не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт за найманих працівників до органів доходів і зборів ними не подається. Отже, при використанні праці фізичних осіб, Звіт до органів доходів і зборів подається на загальних підставах. Тобто, тут головне не те, чи нараховувався та виплачувався дохід, чи нараховувався чи сплачувався ЄСВ. Головне правило:

1) Чи перебуває суб’єкт господарювання у трудових відносинах із фізособами?

2) Чи діє у такого суб’єкта господарювання договір ЦПХ, за яким він має сплатити винагороду за роботи/послуги (договору оренди це не стосується, адже орендна плата не є базою для нарахування ЄСВ)?

І якщо відповідь на ці питання «так», то Звіт обов’язково треба подавати. Хоча б лише для того, щоб зазначити у табл.6 кількість днів перебування фізосіб у трудових або цивільно-правових відносинах.

Щодо форми №1ДФ... У разі, якщо протягом звітного кварталу проводились виплати доходів на користь платників податку та перерахування ПДФО за минулі періоди, то податковим агентом виконуються зобов’язання щодо подання звітності за форм.№1ДФ. Це зазначено у абз. 1 пп. "б" п.176.2 ПКУ. Та варто не забувати, що цей звіт має статус податкової декларації. А це означає, що на нього, у тому, що не визначено окремими спеціальними нормами розд.IV ПКУ, поширюються норми ПКУ, які регулюють подання іншої податкової звітності. За п.49.2 ПКУ, платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Таким чином, щодо ВЗ слід дотримуватися аналогічного правила. Головне правило: якщо немає нарахованого/виплаченого доходу, немає нарахованого/сплаченого ПДФО чи ВЗ, то його подавати не потрібно


Просмотров: 16Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка