• Татьяна Юрьевна

Чи нараховувати ЄСВ на суму лікарняних та компенсації відпустки після звільнення працівника? 👓

Відповідь: у листі ГФСУ від 29.12.17р. №3206/6/99-99-13-02-01-15/ІПК говориться про норми ч.2 ст.7 Закону про ЄСВ. За ними для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, творчих працівників (архітекторів, художників, артистів, музикантів, композиторів, критиків, мистецтвознавців, письменників, кінематографістів) та інших осіб, які отримують зарплату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання якої перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Такий порядок нарахування ЄСВ поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано зарплату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду - середню зарплату за вимушений прогул. Але вони також вказали, що оплата лікарняних не є платою за відпрацьованій час.

Крім цього, відповідно до загальних положень Закону про ЄСВ, страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати ЄСВ.

Нагадаємо, що застрахована особа - це фізособа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соцстрахуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку ЄСВ. Саме тому після звільнення працівника підприємство не несе обов'язку страхувальника, а, відповідно, і платника страхових внесків.

Отже, на суми лікарняних, нарахованих особі після її звільнення, ЄСВ не нараховується.

#лікарняний #відпустка #працівник #зарплата #розрахунок

Просмотров: 13Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка