• Татьяна Юрьевна

Як перевозити тварин у громадському транспорті

Часто пересуватись містом із своїм домашнім улюбленцем стає справжньою пригодою: приватні перевізники практично висаджують з автобусів, а багато-хто вимагає додаткової плати за перевезення кішки чи ручного мопса. Проте, той хто знає свої права, завжди на крок попереду. Пам’ятайте, що заходити в транспорт з тваринами можна! Тільки є одна умова, Ви повинні везти домашнього улюбленця у наморднику чи в спеціальній сумці (клітці) для транспортування. Умови транспортування домашніх тварин у міському автомобільному транспорті регулюються Постановою Кабміна України від 16.11.11р. №1402. Відтак, можна перевозити у салоні транспортного засобу тільки дрібних тварин і тільки у кошиках, сумках із суцільним дном, птахів у клітках, собак у намордниках за наявності повідка, за умови, що тварини не забруднюють салон та речі пасажирів і розташовуються на підлозі, а за наявності підстилки – на сидінні (в таксі).

Додатково перевезення собак та котів в транспорті Києва регулюється Рішенням Київської міської ради від 25.10.07р. №1079/3912, згідно якого транспортування тварин у наземному громадському транспорті дозволяється:

- при відсутності знаку заборони при вході;

- на задній площадці транспортного засобу;

- при наявності індивідуального номерного знаку і свідоцтва про реєстрацію тварини;

- для собак середніх та крупних порід на короткому повідку і у наморднику, для собак дрібних порід та котів у безпечних для тварини контейнерах, що забезпечують надійну ізоляцію;

- за умов дотримання громадського порядку та чистоти в місцях загального користування і гарантії безпеки іншим особам чи тваринам.

Під час транспортування тварини особа, яка її супроводжує, несе відповідальність за її життя та здоров'я і повинна слідкувати за додержанням належних санітарно-гігієнічних умов.

Транспортування та сплата за перевезення тварин здійснюється у відповідності з правилами транспортної організації:

- згідно Правил користування трамваєм і тролейбусом, у трамваї та тролейбусі пасажирам дозволено безкоштовно перевозити дрібних звірів і птахів у клітках, а також собак у намордниках за наявності повідків, та котів з пред’явленням відповідних документів на них, транспортування інших тварин заборонено;

- згідно Правил користування метрополітеном пасажири мають право безкоштовно перевозити в метро лише птахів і дрібних тварин у клітках.

Перевезення собак в інші населені пункти дозволяється за наявності у власника реєстраційного посвідчення та ветеринарного свідоцтва з відміткою у ньому про те, що собаку імунізовано проти сказу не більш як 12 місяців і не менш як 30 днів до вивозу (виводу). Щодо собак великих порід, то їх перевозять у приміських електро- і дизель-поїздах, пасажирських, швидких та приміських поїздах, у крайніх тамбурах першого і останнього вагонів поїзда (не більше двох собак) у намордниках на металевій чи міцній шкіряній прив'язі та під наглядом супровідника, усі команди якого вони виконують.

Джерело protocol.ua/ Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко

Просмотров: 63Комментариев: 0

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка