• Татьяна Юрьевна

Чи зобов’язана самозайнята особа сплачувати за себе ЄСВ 👓

Пинання: чи зобов’язана фізична особа, яка зареєстрована як особа, що здійснює незалежну професійну діяльність (адвокат), сплачувати за себе ЄСВ і при цьому така особа не є ФЛП, не має найманих працівників, але сама є найманим працівником, працює на посаді юриста повний робочий день у юридичної особи і остання як податковий агент сплачує ЄСВ за фізичну особу?

Відповідь: осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або осіб, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подіб¬ну діяльність і отримують дохід від цієї діяльності, визначено платниками єдиного внеску зг. п.5 част.І ст.4 Закону України від 08.07.10р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Базою нарахування єдиного внеску для таких платників є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. У разі якщо платником не отримано дохід у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску зг. абз.ІІ п.2 част.І ст.7 Закону про ЄСВ. З 01.01.18р. особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Визначення бази нарахування єдиного внеску для зазначених платників у разі відсутності доходу у звітному році є обов’язковим згідно з нормами п.2 част.І ст.7 Закону про ЄСВ. Отже, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, є платниками єдиного внеску за себе незалежно від того, чи є такі особи одночасно найманими працівниками в межах такої діяльності або підприємцями.


Просмотров: 22

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка