• Татьяна Юрьевна

Щодо форми заяви для реєстрації платником акцизного податку 👓

Пост обновлен 4 янв. 2020 г.

Відповідь: для реєстрації платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового можна використовувати рекомендовану ДФСУ форму заяви. Така форма розміщена на сайті ДФСУ та, починаючи з 19.06.19р., може застосовуватись для реєстрації. Згідно з нормами ПКУ особи, які з 01.07.19р. здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку та до 01.07.19р. мають зареєструвати усі акцизні склади, розпорядниками яких вони є. Питання такої реєстрації визначені:

- пп.212.3.4, пп.230.1.1, 230.1.2 ПКУ (у редакції з 01.07.19р.) та п.22 підрозді.5 розд.XX ПКУ;

- п.1 – 18 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою КМУ від 24.04.19р. №408, які є чинними.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, форма якої затверджується Мінфіні. Заява складається та подається з використанням засобів електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг. Проект форми Заяви 15.04.19р. оприлюднений на сайті Мінфіну в розділі «Аспекти роботи / Законодавство / Регуляторна активність / Проекти регуляторних актів для обговорення 2019 /Проект наказу МФУ «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового». Для забезпечення виконання передбаченого ПКУ обов'язку суб'єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального та спирту етилового, зареєструватися як платники акцизного податку та/або зареєструвати акцизний склад Мінфін направив до ДФС рекомендовану форму Заяви для розміщення на офіційному вебпорталі ДФС та рекомендувало використовувати таку форму Заяви при здійсненні реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового до затвердження в установленому порядку зазначеної форми. Рекомендована форма Заяви розміщена на офіційному вебпорталі ДФС та, починаючи з 19.06.19р., може застосовуватись для реєстрації, у тому числі в Електронному кабінеті.

Джерело ДФСУ

Просмотров: 12Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все