• Татьяна Юрьевна

Чи може ФОП–«єдинник» ІІ групи надавати послуги неприбутковій організації 👓

Пост обновлен 11 февр. 2020 г.

Відповідь: II група платників єдиного податку - це ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Отже, щодо продажу товарів в таких «єдинників» обмежень для контрагентів немає – купувати може будь-хто. А ось для послуг є. І порушення цього правила тягне за собою для продавця перехід на загальну систему оподаткування (це якщо не враховувати те, що сам дохід від таких операцій буде оподатковуватися за ставкою ЄП 15%). На підставі визначення II групи податківці дійшли до невтішного висновку: враховуючи те, що громадські організації, які є неприбутковими, не є платниками єдиного податку, ФОП — платники єдиного податку II групи не мають право надавати послуги таким організаціям. І це дійсно так. Адже юридична особа, внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, може обрати ІІІ групу спрощеної системи лише за умови виключення її з Реєстру. Тобто формально будь-якій юрособі, зокрема, і тій, яка не ставить за мету отримання прибутку для його розподілу між своїми засновниками, дозволено стати платником єдиного податку. Але перед цим її виключають з Реєстру неприбуткових установ та організацій, тож статус неприбутківця така юрособа втрачає.

Джерело «Дебет-Кредит»/ ІПК від 06.06.19р. №2562/В/26-15-13-06-12/ІПК/ Бикова Ганна

Просмотров: 418Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все