• Татьяна Юрьевна

Як сплачується ЄСВ за зовнішнього сумісника 👓

Запитання: відомо, що за кожного працівника (крім інвалідів) за основним місцем роботи роботодавець сплачує ЄСВ не менше суми мінімального страхового внеску. А як щодо зовнішніх сумісників, для яких це місце роботи не є основним?

Відповідь: у разi якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розмiру мінімальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума ЄСВ розраховується як добуток розмiру мінімальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки ЄСВ (ст.8 Закону про ЄСВ). Втім при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру (абз.3 ч.5 ст.8 Закону про ЄСВ). Законом про оплату праці визначено, що мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах. Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (ст.31 Закону про оплату праці). Тобто якщо працівник відпрацював повний місяць, роботодавець зобов’язаний нарахувати заробітну плату у розмірі, не нижчому від мінімального. Водночас за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропор­ційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ст.56 КЗпП). Таким чином, роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день, заробітну плату, нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час. При цьому роботодавець розраховує суму ЄСВ як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ незалежно від того, що працівник працював неповний робочий день. Отже, при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи (сумісникам) ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Джерело «Вісник. Офіційно про податки»/ В.Боршівська, заступник директора Департаменту інформаційно-аналітичних систем і електронних реєстрів ПФУ, А.Роговець, головний державний ревізор-інспектор

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка