• Татьяна Юрьевна

Соцвідпустка на дітей 👓

Питання: працівниця бажає отримати соцвідпустку на дітей за підставою «жінка, яка працює і має двох дітей віком 10 і 12 років» у 19р. Чи зобов’язаний роботодавець задовольнити прохання працівниці?

Відповідь: з метою створення сприятливих умов для догляду за дітьми і їх виховання ст.1821 КЗпП і ст.19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96р. №504/96-ВР передбачено надання працюючій жінці, яка має двох або більше дітей віком до 15 років, щорічно соціальної додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст.73 КЗпП). Зазначимо, що соцвідпустка на дітей належить до виду соціальних відпусток, а не щорічних (ст.4 Закону про відпустки). Отже, порядок надання щорічних відпусток не поширюється на соцвідпустку на дітей. Між тим КЗпП і Закон про відпустки не містять особливих приписів про надання соцвідпустки на дітей. У ст.19 Закону про відпустки лише зазначено, що працівниці за наявності відповідних підстав «надається щорічно додаткова оплачувана відпустка». Тому на практиці вироблений такий підхід: працівниця, яка бажає скористатися правом на соцвідпустку на дітей, подає роботодавцеві заяву, в якій зазначає бажану дату початку такої відпустки.

По матеріалам «Налоги и бухгалтерский учет»

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка