• Татьяна Юрьевна

Яка різниця між трудовим і цивільно-правовим договором 👓

Відповідь: про різницю між трудовим і цивільно-правовим договором статей написано вже чимало. Про це неодноразово висловлювався й Верховний Суд. Так, у рішеннях від 04.07.18р. в справі №820/1432/17, від 31.10.18р. в справі №552/5234/16ц, від 08.10.18р. в справі №553/954/17 ВСУ встановив, що основною ознакою, яка відрізняє цивільні відносини від трудових, є те, що трудове законодавство регулює процес організації трудової діяльності. Натомість за цивільно-правовим законодавством процес організації трудової діяльності залишається поза його межами, а метою цивільно-правового договору є отримання певного матеріального результату. Головна різниця, про яку не потрібно забувати під час укладання договорів із виконавцями, міститься в предметі договору. Предметом трудового договору є праця працівника в процесі виробництва. Предметом договору цивільно-правового характеру є виконання стороною договору певного визначеного обсягу робіт.

У разі виконання робіт або надання послуг за цивільно-правовим договором:

– фізична особа, що виконує роботу (надає послуги), не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, сама організує свою роботу й виконує її на власний ризик;

– оплачують не процес праці, а його результат;

– результат оформлюють актами здавання-приймання виконаних робіт (наданих послуг);

– оплату проводять на підставі актів;

– немає обов’язку стосовно додержання трудового законодавства.

Предмет договору має бути прописано правильно та детально. Відсутність детального опису предмета може спричинити негативні наслідки. Не потрібно писати про предмет договору одним реченням і загальними фразами. Опишіть послуги й роботи, які виконавець зобов’язаний виконати. Наприклад, маркетингові послуги можна прописати так: «дослідження попиту на продукцію, вивчення потенційних клієнтів, складання бізнес-плану підприємства на рік». Бухгалтерські послуги можливо вказати в договорі як «складання квартального звіту та подання звітності за підприємство, ведення бухгалтерського обліку на підприємстві, до якого входить: відображення господарських операцій за звітний місяць у реєстрах бухгалтерського обліку, складання фінансової та іншої звітності, подання цієї звітності до уповноважених органів у встановлені законодавством строки, розрахунок податків (зборів, внесків) тощо».

За матеріалами Ліга.Блоги

Просмотров: 6Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка