• Татьяна Юрьевна

Розподіл бухгалтерського аутсорсингу

Умовно можна виділити чотири види бухгалтерського аутсорсингу. Бухгалтерський консультування - найпростіший з них, зазвичай застосовується в тому випадку, коли виникає необхідність контролю діяльності штатних бухгалтерів. Крім того, до послуг зовнішнього консультанта можна вдатися і тоді, коли облік і аудит має певну специфіку, наприклад проведення угод із закордонною компанією. Але навіть якщо бухгалтерська діяльність в компанії не викликає питань, періодичні консультації з досвідченими фахівцями можуть бути дуже корисні,особливо в області постійно мінливого податкового законодавства.

Іноді аутсорсинг бухгалтерії плутають із залученням бухгалтера “на відстані”. Це в корені невірно, оскільки аутсорсинг це передача регулярних функцій, а позаштатний бухгалтер виконує епізодичні завдання. Якщо говорити про бухгалтера “на відстані”, то у нього, як правило, немає ні можливостей, які є у фірми-аутсорсера, ні часу для якісного вирішення завдань, поставлених перед ним клієнтом.

Ще один пункт зниження витрат - можливість вписати послуги організації-аутсорсера до витрат та ПДВ кредиту. Перехід на аутсорсинг здатний знизити витрати в середньому на 25-30%. Провайдери аутсорсингових послуг стверджують, що бухгалтерське обслуговування компанії в середньому обходиться в $ 300-400, тоді як зарплата кваліфікованого бухгалтера може бути $ 1000-2000 і вище. Оскільки в компаніях, що спеціалізуються на наданні бухгалтерських послуг, всі бізнес-процеси давно вже відпрацьовані, то і рішення як складних, так і рутинних питань відбувається набагато швидше. При цьому аутсорсер пропонує замовнику одночасну підтримку декількох фахівців, як з податкового обліку так і з трудового законодавства. Оперативне реагування на зміну в законодавстві і володіння сучасними пакетами правових і бухгалтерських програм також підвищують якість послуг, що надаються і гарантують правильне і своєчасне оформлення і ведення звітності

#бухгалтерія #бізнес #обслуговування #послуги #консультування

Просмотров: 164Комментариев: 0