• Татьяна Юрьевна

Працівник повністю відпрацював день і захворів, що з лікарняними 👓

Пост обновлен 15 окт. 2019 г.

Запитання: працівник відпрацював повністю 04.10.18р. і цього ж дня звернувся по допомогу до медзакладу. Йому був виданий лікарняний лист з 04.10.18р. по 16.10.18р. включно. Як оплатити такий лікарняний, зокрема, 04.10.18р?

Відповідь: згідно з п.1 ч.1 ст.22 3акону №1105 допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати (доходу) у разі хвороби або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. Отже, якщо працівник у день відкриття лікарняного листа відпрацював повний робочий день за графіком роботи, за нього слід заплатити працівникові зарплату. А коли заробіток цього дня не втрачений, то й компенсувати нічого. Підстав оплачувати такий день як день хвороби немає. При цьому слід враховувати, що перші п’ять днів хвороби оплачуються за рахунок роботодавця. А 04.10.18р. належить до обліку перших п’яти календарних днів. Тому залишаються ще чотири календарні дні — ось їх вже закривають лікарняними «за рахунок роботодавця». Таким чином, перші 5 днів хвороби у випадку, що розглядається, відраховуються з дати відкриття лікарняного листа, незалежно від того, що 04.10.18р. відпрацьований працівником і оплачений як робочий день (лист ФСС з ТВП від 17.05.16р. №2.4-46-753). З шостого дня непрацездатності (з 09.10.18р.) оплата здійснюється за рахунок коштів ФСС. Також враховуйте, що при оплаті наступного лікарняного листа і цей день залишається в розрахунковому періоді, і нарахована за нього зарплата бере участь у розрахунку середньоденної заробітної плати.

За матеріалами «Бухгалтер com.ua»

Просмотров: 7

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка