• Татьяна Юрьевна

Працівник захворів напередодні звільнення, що з лікарняними 👓

Пост обновлен 27 авг. 2019 г.

Запитання: працівник звільнений за власним бажанням 23 жовтня 2018 року. При цьому з 22 по 30 жовтня 2018 року він хворів. Який порядок оплати такого лікарняного листа?

Відповідь: зг. п.1 ст.19 Закону №1105 право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачене законом. У свою чергу, згідно з ч.2 ст.22 цього Закону допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності незалежно від звільненнязастрахованої особи в період втрати працездатності в порядку та розмірах, встановлених законодавством. Отже, незалежно від факту звільнення лікарняний лист має бути оплачено, оскільки тимчасова непрацездатність настала на той момент, коли працівник перебував у трудових відносинах з роботодавцем і вважався застрахованою особою. При цьому дні тимчасової непрацездатності за рахунок роботодавця оплачуються за період перебування працівника із цим роботодавцем у трудових відносинах, а після звільнення — не оплачуються. У наведеному прикладі за рахунок коштів роботодавця перший і другий календарні дні непрацездатності (22 та 23 жовтня) будуть оплачені. Інші три дні не підлягають оплаті, оскільки між працівником і роботодавцем уже немає трудових відносин. Дні тимчасової непрацездатності за рахунок ФСС оплачуються Фондом повністю, починаючи з шостого дня і до повного одужання працівника: з 27 по 30 жовтня включно. Звичайно, за умови, що страховий випадок розпочався до моменту звільнення такого працівника.

За матеріалами «Бухгалтер com.ua»

Просмотров: 8

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка