• Татьяна Юрьевна

Повернення покупцю безготівкової оплати готівкою, чи можна і як саме 👓

Відповідь: раніше ДФС роз’яснювала («ЗІР», підкатегорія 109.02): якщо оплата за товар (послуги) здійснювалась у безготівковій формі, то повернення коштів за неотриманий товар (ненадану послугу) здійснюється у безготівковій формі через установу банку. При цьому податківці нагадували, що безготівкові розрахунки – це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді. Втім, у іншій консультації в «ЗІР» наводилася вже не така жорстка вимога: якщо розрахунки за товар (послуги) здійснювались у безготівковій формі, то повернення коштів за неотриманий товар (ненадану послугу) здійснюється у безготівковій формі через установу банку або із застосуванням РРО з оформленням відповідного розрахункового документа. При цьому РРО вимагалося у випадку саме альтернативи – у разі готівкової форми розрахунків з покупцем чи застосування банківської платіжної картки. Тепер податківці у консультації від 26.03.19р. №1264/6/99-99-14-05-01-15/ІПК нагадали, що відповідно до п.1 та п.2 ст.3 Закону №265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Водночас податківці у коментованій ІПК роз’яснили, що у разі отримання оплати за товар (послуги) у безготівковій формі повернення коштів за неотриманий товар (ненадану послугу) здійснюється:

- у безготівковій формі через установу банку;

- у готівковій формі чи за допомогою банківської платіжної картки, однак із застосуванням РРО з оформленням відповідного розрахункового документа.

Отже, обидва варіанти повернення коштів за товар є легальними. І РРО потрібен лише у випадку, якщо повертати кошти будемо готівкою або на банківську картку покупцю.

Джерело «Дебет-Кредит»

Просмотров: 3Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка