• Татьяна Юрьевна

Чи може бути офіційне оформлення на підприємстві, коли по факту працівник знаходиться віддалено 👓

Відповідь: в нормах КЗпП немає різниці, де дійсно виконується праця, коли працівник офіційно працевлаштован. Звісно, якщо мова не йде про фріланс. Бо коли ми кажемо про працю на віддаленому доступі, то маємо на увазі офіційне працевлаштування по трудовій книжці, з нарахуванням зарплати, з якої утримуються й сплачуються податки. Зовсім інше – норми ЦК, це коли вкладається цивільно-правовий договір, чи співпраця ведеться на умовах усної домовленості. Тобто, якщо в договорі прописані трудові відношення, зафіксовано кількість робочого часу, де знаходиться робоче місце, і т.п.; якщо містяться дані як про роботодавця, так і про робітника, їх місцезнаходження, вказана посада робітника, розмір зарплати та всі необхідні нарахування, час початку праці, графік з обліку праці, і т.п.

Можуть також бути прописані обов`язки робітника, обгрунтованність проведення конкретної праці в домашніх умовах, наприклад,згідно потребам робочого процесу, охороні праці, пожежної безпеки, і т.п. Можливо не завадить прописати й компенсаційні витрати, наприклад витрати на мобільний зв`язок, інтернет, освітлення, водопостачання, ремонт ПК і т.п. Тобто,якщо подібний договір є, чи є вірогідність його отримати, це добре, і хвилюватись працівнику нема за що. А ось, коли мова йде про цивільно-правовий договір, це зовсім інша справа. Така форма договору не передбачає статус працівника, не враховується пенсійний стаж, громадянин не має права на оплачену відпустку чи лікарняний.

Тож резюмуємо: коли потрібні гроші, а роботодавець наполягає на цивільно-правовому договорі – можливо це варіант, коли потрібно враховувати пенсійні перспективи – цей варіант недоречний.

Це, що стосується працівника… Для бухгалтера, який буде проводити ЦПД на своєму підприємстві не слід забувати про зміни в законодавстві та певні обмеження в цьому питанні. Але це вже для зацікавлених…


Просмотров: 12Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка