• Татьяна Юрьевна

Як оскаржити рішення ДФС щодо відмови у розблокуванні ПН 👓

Відповідь: рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку. Розберемося, що слід врахувати при поданні скарги.

1) Скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК подається в електронній формі засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів про ЕЦП, "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

2) Платник податку у разі отримання рішення про відмову у реєстрації ПН/РК має право протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності Рішення (якщо останній день строку припадає на вихідний, неробочий або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним, неробочим або святковим днем) подати на розгляд Комісії ДФС з питань розгляду скарг Скаргу на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК або відмову в такій реєстрації, за формою J(F)1313201. До скарги подаються документи про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601.

3) Скарга подається на кожне рішення окремо із зазначенням кількості документів, яке має числове значення. Кожен документ надсилається окремим додатком у форматі pdf та повинен мати розмір не більше 2 мегабайт.

4) У разі відкликання скарги до прийняття рішення комісією ДФС з питань розгляду скарг платник податків має право подати заяву про відмову від поданої ним Скарги за формою J(F)1313301.

5) Електронні формати Скарги та Заяви розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

Платники податків матимуть сервіс для створення та надсилання скарги на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації з додатками та заяву про відмову від поданої ним Скарги через особистий кабінет «Електронний кабінет», вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України.

Також для формування Скарги або Заяви в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Просмотров: 30Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все