• Татьяна Юрьевна

Округлення в касовому чеку 👓

Пост обновлен 16 окт. 2019 г.

Питання: застосування округлень при розрахунках готівкою призводить до того, що загальна сума в касовому чеку позбавляється від копійок. Але як це вплине на оподаткування проданих товарів? Як скласти податкову накладну за таким продажем?

Відповідь: скористуємось ІПК ДФСУ від 14.11.18р. №4820/6/99-99-14-05-01-15/ІПК. Це не перше роз’яснення від ДФСУ на зазначену тему. Саме цей орган на сьогодні як раз найбільш активно і докладно надає інформацію (в межах своїх повноважень), як округлення слід відображати в первинці та у податковій звітності. Загальні ж правила округлення сум розрахунку з покупцем встановив НБУ. Нагадаємо, що округлення стосується тільки загальних сум розрахунків готівкою у чеку та розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару. До того ж за роз’ясненням НБУ, округлювати остаточні суми розрахунків слід тільки у разі відсутності монет відповідних номіналів у покупця та продавця.

Округлення відбуватиметься за такими математичними правилами:

- сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, округлюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

- сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, округлюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

За матеріалами «Дебет-Кредит»

Просмотров: 4Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка