© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка
  • Татьяна Юрьевна

Щодо нормативів списання пального 👓

Питання: чи є у пального норми списання втрат під час зберігання або транспортування? І якщо так, то звідки їх можна дізнатися?

Відповідь: зг.абз.2 пп.231.1 ПКУ платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, зокрема:

- втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат;

- зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.

При цьому дату виникнення податкового зобов'язання щодо зіпсованого, знищеного, втраченого підакцизного товару (продукції) наведено в пп.216.2 ПКУ. А пп.216.3 ПКУ наведено умови, при яких податкове зобов'язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає. Звісно, що скласти такі акцизні накладні можуть виключно особи, зареєстровані як платники акцизного податку в порядку, передбаченому ст.212 ПКУ (пп.231.4 ПКУ). Але не це найцікавіше. Скласти акцизну накладну можна, але як дізнатися ті норми втрат, про які йдеться в ПКУ? Всі, напевно, знають про Норми №43. Але вони призначені для нормування не втрат, а витрат (!) палива – тобто, встановлення допустимої міри його споживання в певних умовах експлуатації автомобілів. Натомість втрати пального виникають під час його транспортування і зберігання. За оперативною інформацією ДФС проекти постанов КМУ "Про затвердження нормативів втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування" та "Про затвердження Порядку розроблення та застосування нормативів втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування", що розроблені Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, станом на 30.05.19р. ще проходять стадію погодження відповідними міністерствами та відомствами. Отже, для надання більш вичерпної індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування положень абз. "б" пп.216.3 ПКУ у разі відсутності затверджених нормативів втрат нафтопродуктів підприємству було запропоновано звернутись до розробника нормативно-правових актів для надання пояснень. Тобто, до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Джерело «Дебет-Кредит»/ ІПК від 31.05.19р. №2501/6/99-99-15-03-03-15/ Бикова Ганна

Просмотров: 13