• Татьяна Юрьевна

Нові штрафи для роботодавців за порушення трудового законодавства 👓

Відповідь: якщо роботодавець залучить працівника до роботи, яка не обумовлена трудовим договором з ним, його каратимуть штрафом у розмірі у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати. Непереливки має бути роботодавцю і тоді, коли він необґрунтовано відмовить у працевлаштуванні особи, що перебуває на обліку в центрі зайнятості. Такі зміни до трудового законодавства принесе законопроект від 15.05.19р. №10294. Серед нововведень виділимо наступні:

1. Якщо працівник виконує роботи вдома, щодо нього не будуть діяти правила внутрішнього трудового розпорядку.

2. Роботодавець, який відмовить працівнику у працевлаштуванні, протягом трьох робочих днів (на вимогу фізособи) зобов’язаний надавати письмове обґрунтування цьому. В ньому він має вказати причини відмови у прийнятті на роботу, наявність інших вакансій тощо. При цьому достатньою підставою для обґрунтованості відмови у працевлаштуванні слугуватиме те, що фізособа надала підробні документи, неправдиву інформацію про професійний досвід, освіти, стан здоров’я тощо.

3. Збільшиться перелік працівників, які мають переважне право залишитися на роботі у разі звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці. До нього увійдуть працівники, які мають інвалідність, або на утриманні яких перебуває інвалід першої або другої групи, дитина-інвалід, інвалід з дитинства.

4. Роботодавця штрафуватимуть, якщо він:

- залучить працівника до роботи, яка не обумовлена трудовим договором з працівником - у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати;

- необґрунтовано відмовить у прийняті на роботу осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості - у двократному розмірі мінімальної зарплати.

Джерело buhgalter.com.ua

Просмотров: 6Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка