• Татьяна Юрьевна

З 10 серпня діє новий порядок безготівкових розрахунків в особливий період

10 серпня 2019 року набрала чинності постанова НБУ від 06.08.19р. №103, якою викладено у новій редакції Положення про порядок здійснення безготівкових розрахунків в Україні в національній валюті в особливий період. Положення визначає основні вимоги щодо організації та здійснення безготівкових розрахунків в Україні в національній валюті в особливий період. Так, залежно від рівня ризику для банківської системи, масштабу загрози, інших факторів визначаються три етапи функціонування особливого періоду:

- банки в умовах першого етапу особливого періоду здійснюють розрахунки через систему електронних платежів Національного банку у порядку, установленому нормативно-правовим актом Національного банку, який регулює безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті;

- Національний банк в умовах другого етапу особливого періоду має право прийняти рішення про обмеження, зупинення здійснення безготівкових розрахунків у банках, які зареєстровані (або мають відокремлені підрозділи) у місцевостях, у яких введено воєнний стан;

- Національний банк в умовах третього етапу особливого періоду в разі введення воєнного стану на всій території України приймає рішення щодо здійснення безготівкових розрахунків тільки через визначені уповноважені банки.

Національний банк визначатиме перелік уповноважених банків і щороку (або за потреби) буде уточнювати цей перелік.

За позицією Верховного суду у листі від 13.07.18р. №60-1543/0/2-18 в Україні продовжує діяти особливий період. Це означає, що наразі діє перший етап порядку. За ним банки в умовах першого етапу особливого періоду здійснюють розрахунки через СЕП у порядку, який регулює безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті. Другий та третій етапи будуть впроваджуватися тільки через введення воєнного стану.

Джерело «Дебет-Кредит»/ Волос Наталія

Просмотров: 59Комментариев: 0