• Татьяна Юрьевна

Нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності найманого працівника 👓

Пост обновлен 29 сент. 2018 г.

Питання: якщо працівник не має за останні 12 місяців страхового стажу шість і більше місяців, розрахунок допомоги з тимчасової непрацездатності потрібно здійснювати з застосуванням обмеження. Наприклад Працівника прийнято на роботу 12.07.2017 року. Захворів – 05.10.2017 року. За даними трудової книжки та наданої співробітником довідки з ПФУ за формою ОК-7 (індивідуальні відомості про застраховану особу) загальний страховий стаж у нього становить 9 років та 2 місяці. За останні 12 місяців перед настанням страхового випадку він має страховий стаж 4 місяці 12 днів. З якої середньоденної заробітної плати (фактичної чи розрахункової з розміру мінімальної заробітної плати) нараховувати допомогу з тимчасової непрацездатності?

Відповідь: част.1 та 2 ст.21 Закону №1105 визначено, що страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім періодів: • відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, • отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), які включаються до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску. Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що було чинне раніше. Згідно з п.4 част.1 ст.24 Закону №1105 допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років, у розмірі 100% середньої зарплатні.. Своєю чергою, п.1 част.4 ст.19 Закону №1105 визначено, що застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності - виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із мінімальної зарплатні, встановленої на час настання страхового випадку. Враховуючи вищезазначене, якщо працівник не має за останні 12 місяців страхового стажу шість і більше місяців, розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності потрібно здійснювати з застосуванням обмеження (тобто середньоденний розмір допомоги не може бути більший ніж 105,12грн).


Просмотров: 0

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка