• Татьяна Юрьевна

Нараховано зарплату за вимушений прогул, що з ЄСВ 👓

Питання: працівнику нарахувавали заробітну плату за вимушений прогул. Чи буде нараховуватися ЄСВ на суму заробітної плати, яка була стягнута державною виконавчою службою за рішенням суду?

Відповідь: згідно ч.ІІ ст.9 Закону України від 08.07.10р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» обчислення ЄСВ здійснюється роботодавцями на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу). Закон України від 02.06.16р. №1404-VІІІ «Про виконавче провадження» визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку. У випадках примусового виконання рішень суду щодо стягнення заробітної плати на користь працівника за час вимушеного прогулу державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання судового рішення у спосіб і в порядку, що визначені виконавчим документом, а отже, і рішенням суду. При цьому нарахування податків, зборів та інших платежів на суми стягнутої заробітної плати працівника Законом України «Про виконавче провадження» не передбачено. Таким чином, суми заробітної плати, стягнуті державною виконавчою службою за рішенням суду на користь працівника згідно з виконавчим листом, не є базою нарахування ЄСВ.

За матеріалами «Фактор. Налоги и бухгалтерський учет»

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка