• Татьяна Юрьевна

Лікарняний під час відпустки «за свій рахунок» 👓

Пост обновлен март 20

Запитання: працівнику надана відпустка без збереження заробітної плати на 15 календарних днів з 08.10.18р. по 22.10.18р. З 19.10.18р. по 28.10.18р. працівник хворів. Як потрібно оплачувати період тимчасової непрацездатності працівника у даному випадку?

Відповідь: зг. положень п.6 ч.1 ст.23 Закону №1105 допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням (лист ФСС з ТВП від 17.11.16р. №2.4-46-2015). Проте зауважимо: якщо лікарняний припадає у тому числі й на період, коли працівник уже повинен вийти на роботу, то пропущені через хворобу дні оплачують на загальних підставах. Це означає, що відлік перших 5 днів тимчасової непрацездатності починається з першого дня хвороби працівника. Розрахунковим періодом будуть 12 місяців, що передують місяцю початку хвороби. Оплату лікарняного чи то за рахунок роботодавця, чи то за рахунок ФСС потрібно здійснити за тими днями хвороби, які припадають на період, коли працівник повинен був вийти на роботу. У ситуації, що розглядається, перші п’ять днів лікарняного за рахунок роботодавця слід відраховувати з першого дня настання хвороби. Тобто перші п’ять днів тимчасової непрацездатності — з 19.10.18. по 23.10.18р. Але оскільки частина цих днів припала на період перебування працівника у відпустці «за свій рахунок» (4 календарні дні з 19.10.18р. по 22.10.18р), то вона не підлягає оплаті, а частина, яка виходить за рамки відпустки «за свій рахунок» (1 календарний день — 23.10.18р.), буде оплачена за рахунок роботодавця. Починаючи з шостого дня хвороби листок непрацездатності (з 24.10.18р.) оплачується у звичайному порядку — за рахунок коштів ФСС.

За матеріалами «Бухгалтер com.ua»

Просмотров: 9

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка