• Татьяна Юрьевна

Компенсація витрачених коштів на придбання товарів для працівника не є доходом 👓

Мінфін своїм наказом від 26.04.2019 року №181 затвердив дві узагальнюючі податкові консультації:

- щодо оподаткування ПДФО і військовим збором суми доходу, виплаченого роботодавцем працівнику за товари (роботи, послуги), що були придбані таким працівником за рахунок власних готівкових коштів. Її можна переглянути тут;

- щодо оподаткування операцій обов’язкового продажу акцій акціонерами на вимогу особи, яка є власником домінуючого контрольного пакета.

Зупинимося на УПК щодо відшкодування працівнику витрачених його власних коштів на придбання товарів. В ній зроблено висновок, ідентичний висновку Мінфіну, наведеного у листі від 27.02.19р. №11220-16-7/5907. Зокрема, при підтвердженні роботодавцем доцільності та обґрунтованості здійснених працівником витрат у зв’язку з виконанням дорученої йому роботи (трудової функції), виплачена сума компенсації за придбані товари (роботи, послуги) за рахунок власних коштів на користь роботодавця не є доходом для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором. Тож Мінфін нарешті поставив крапку у цьому питанні. Нагадаємо, що за п.53.1 ПКУ не може бути притягнуто до відповідальності, включаючи фінансової, платника податків, який діяв відповідно до ІПК, наданої йому у письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що у подальшому така податкова консультація була змінена або скасована. У разі коли положення індивідуальної податкової консультації суперечать положенням узагальнюючої податкової консультації, застосовуються положення узагальнюючої податкової консультації. Тому всі податкові агенти-роботодавці, які вже получили ІПК, а також ті, які не отримували їх, але мали сумніви щодо визначеного питання, мають право використовувати УПК №181 у своїй діяльності, а податківці відповідно не зможуть штрафувати за це при перевірці.

Джерело «Дебет-Кредит»

Просмотров: 3Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка