• Татьяна Юрьевна

Коли за несвоєчасну реєстрацію ПН не буде штрафів 👓

Відповідь: реєстрація ПН та/або РК у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням таких граничних строків:

- для ПН/РК, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для ПН/РК, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Нагадаємо також, що для розрахунків коригування, складених постачальниками товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, встановлено граничний строк реєстрації в ЄРПН – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем ( покупцем). ДФСУ наголошує, що за порушення граничного строку реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН передбачені штрафи. Порядок та умови їх застосування визначено ст.120-1 ПКУ. Розмір штрафу визначений у відсотках до суми ПДВ, що зазначена у ПН/РК і становить від 10% до 40% залежно від кількості днів, на яку порушено строк реєстрації ПН/РК. Максимальний штраф – 50% застосовується у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Що стосується реєстрації РК до ПН, які не надаються отримувачу (покупцю), то п.120-1.2 ПКУ передбачено, що відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого ст.201 ПКУ, податкової накладної в ЄРПН, що зазначена у податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, призведе до штрафу у розмірі 50% суми податкових зобов'язань з ПДВ, зазначеної у такій податковій накладній або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. Як пояснють податківці, за порушення термінів реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН або відсутність реєстрації податкової накладної в ЄРПН штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються виключно до податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг для операцій, які:

- звільнені від оподаткування;

- оподатковуються за нульовою ставкою.

За матеріалами «ДтКт»

Просмотров: 7Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка