• Татьяна Юрьевна

Оренда майна: в яких випадках орендодавець–ФОП, а в яких – звичайна фізособа 👓

Відповідь: згідно пп.2 п.291.4 ПКУ до ІІ гр.платників єдиного податку належать ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1 500 000 грн.

Дія цього підпункту не поширюється на ФОП, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (гр.70.31 КВЕД ДК 009:2005, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 11.10.10р. №457), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі ФОП належать винятково до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, установленим для такої групи.

Згідно з п.1 ст.320 ЦКУ власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, установлених законом. Зазначена норма також стосується використання майна, яке надається в оренду підприємцем на спрощеній системі оподаткування.

При цьому не можуть бути платниками єдиного податку І-ІІІ груп, зокрема, ФЛП, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 м2, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 м2 (пп.291.5.3 ПКУ).

Отже, ФЛП — платник єдиного податку ІІ групи, яка обрала вид господарської діяльності «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна», не має права надавати в оренду нерухомість юридичній особі як фізична особа.

За матеріалами «Вісник. Офіційно про податки»

Просмотров: 16Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка