• Татьяна Юрьевна

Безоплатна передача товарів 👓

Тим, хто вже здійснював безоплатну передачу товарів, відомо, що в ПКУ існує аж дві норми, які вимагають в цьому випадку визнання ПЗ з ПДВ. І був час, коли податківці наполягали на одночасному їх застосуванні. Зараз вже ні, але чи можна зняти з себе зайве ПЗ, визнане раніше? В ДФСУ роз’яснюють, що операції з безоплатного постачання товарів/послуг є об'єктом оподаткування ПДВ. І база оподаткування за ними визначається один раз - згідно п.188.1 ПКУ. А податкові зобов’язання за п.198.5 ПКУ в такому випадку не нараховуються.

Операціі, за якими платник податку зобов’язаний скласти дві податкові накладні повинні бути такі:

- перша: виходячи з фактичної ціни постачання, яка в даному випадку дорівнює нулю. Така ПН надається покупцю, якщо він є зареєстрованим платником ПДВ;

- друга (з типом причини 15): виходячи з перевищення ціни придбання (або балансової вартості у випадку з ОЗ) над фактичною ціною постачання. Така податкова накладна покупцю не надається.

Раніше податківці наполягали на подвійному оподаткування таких операцій зг. п.198.5 та п.188.1 ПКУ. Зважаючи на оновлену думку податківців, платник податків має право відкоригувати зайво нараховані ПЗ. Тож податкова накладна, складена за п.198.5 ПКУ, при безоплатній передачі вважається зайвою (помилковою). Відповідно є можливість складання РК до такої накладної (в цьому випадку для приведення реєстраційної суми до правильного рівня). Наприкінці податківці знов нагадують, що помилкові ПЗ, як і РК для їх анулювання у декларації з ПДВ не відображаються. Т.ч.тим, хто визнав зайве ПЗ і зазначив його у декларації з ПДВ, треба буде подати уточнюючий розрахунок до такої декларації.

По материалам журнала ДтКт

Просмотров: 29

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка