• Татьяна Юрьевна

Щодо нарахування ЄСВ в випадку, якщо виплати менше мінімальної зарплати 👓

Питання: якщо нарахована працівнику заробітна плата за місяць становить менше мінімальної у зв’язку з тим, що він перебував частину місяця у відпустці без збереження зарплати. При цьому, якщо врахувати індексацію, то сума — більша за мінімальну заробітну плату. Як нараховувати ЄСВ в такому разі?

Відповідь: для працівників, які перебували у відпустках без збереження зарплати, у разі якщо фактична база нарахування єдиного внеску за відпрацьований час менше мінімальної зарплати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску. Тобто застосовується вимога щодо нарахування єдиного внеску з мінімальної зарплати. Але, як роз'яснювали податківці раніше, ця вимога застосовується лише щодо працівників за основним місцем роботи і не застосовується щодо інвалідів, які працюють у юросіб.

Відповідно до п.2.2.7 Інструкції №5 суми виплат, пов’язані з індексацією заробітної плати працівників, віднесено до фонду додаткової заробітної плати.

Якщо заробітна плата працівника за місяць становить менше мінімальної заробітної плати, у зв’язку з тим, що він перебував частину місяця у відпустці без збереження зарплати, при цьому йому здійснено індексацію заробітної плати, і загальна сума такого доходу перевищує розмір мінімальної заробітної плати, то ЄСВ нараховується на фактичну суму нарахованого доходу (зарплата + індексація). Тобто індексація враховується при визначенні бази нарахування ЄСВ.

А ось, наприклад, коли працівник працює за основним місцем роботи на умовах неповного робочого часу, то заробітна плата, що нараховується роботодавцем застрахованій особі, яка працює на умовах неповного робочого часу за основним місцем роботи, є базою нарахування єдиного внеску. При цьому якщо її розмір не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

За матеріалами ДтКт

Просмотров: 35

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка