• Татьяна Юрьевна

Який адмінштраф чекає за порушення строків реєстрації податкової накладної? 👓

Відповідь: згідно з п.201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов`язань платник податків зобов`язан скласти податкову нк та зареєстувати ії в ЄРПН в надані строки:

для ПН/ РК, створених 01-15 коленд/днів (включно),термін реєстрації - останній день (включно) колендарного місяця, в якому вони були створені;

для ПН/ РК, створених з 16 по останній коленд/день (включно) колендарного місяця - до 15 коленд/дня (включно) наступного колендарного місяця;

для "від'ємних" РК, створених платнику ПДВ, - протягом 15 коленд/днів з дати отримання такого РК покупцем.

За протермінування реєстрації ПН/ РК (окрім ПН, які не надаються покупцеві, на постачання товарів/ послуг для операцій, які не підлягають оподаткуванню чи оперцій з оподаткуванням по 0%) слід очікувати штрафну санкцію в розмірі:

- 10% від вказаної в таких ПН/ РК суми ПДВ - в разі протермінування сртоку реєстрації до 15 коленд/днів;

- 20% від вказаної в таких ПН/ РК суми ПДВ - в разі протермінування сртоку реєстрації від 16 до 30 коленд/днів;

- 30% від вказаної в таких ПН/ РК суми ПДВ - в разі протермінування сртоку реєстрації від 31 до 60 коленд/днів;

- 40% від вказаної в таких ПН/ РК суми ПДВ - в разі протермінування сртоку реєстрації від 61 до 365 коленд/днів;

- 50% від вказаної в таких ПН/ РК суми ПДВ - в разі протермінування сртоку реєстрації понад 366 коленд/днів.

Окрім того, у платника податку виникло питання, чи передбачена за протермінування адмін/відповідальність. Нагадуємо, що у п.110.1 ПКУ передбачено, що платникі податків чи податкові агенти несуть відповідальність в разі порушеннь законів обумовлених ПКУ. Зг.ст.111 ПКУ за це порушення передбачені фінансова, адміністративна та крімінальна відповідальність. Зг.ст.1631 КУ про адміністративні правопорушення, відсутність податкового обліку, порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку тягне за собою штрафну санкцію. Відсуність реєстрації в ЄРПН ПН чи протермінування реєстрации не є підгрунтям для невідображення платником податків - продавцем товарів/ послуг сум ПДС по таким ПН в податкових зобов`язаннях дійсного звітного періоду, тобто не призводить до порушення порядку ведення податкового обліку. Т.ч., відсутність факту реєстрації ПН в ЄРПН, якщо відображення сум ПДВ по цих ПН в податкових зобов`язаннях звітного періоду, не передбачає адмін/відповідальності платника податків - продавця товарів/ послуг.


Просмотров: 16

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка