• Татьяна Юрьевна

Чи відображати у касовій книзі кошти, внесені на розр/рахунок підприємства через касу банку 👓

Питання: чи відображати у касовій книзі кошти, внесені на розрахунковий рахунок підприємства через касу банку?

Відповідь: не відображаються у касовій книзі госпсуб’єктами кошти, що надійшли у вигляді наданої фінансової допомоги, збільшення статутного фонду тощо, внесення одним із засновників або посадовою особою суб’єкта господарювання на розрахунковий рахунок підприємства через касу банку. Відповідно до п.7 розд.II Положення №148, фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами з суб’єктами господарювання у розмірі до 50000,00гривень.

Платежі понад установлену граничну суму проводяться, зокрема, через банки шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточній рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Відповідно до ст.1 Закону «Про захист економічної конкуренції» товаром є будь-який предмет господарського обороту, в тому числі продукція, роботи, послуги, документи, що підтверджують зобов'язання та права. Ст. 3 ГКУ передбачено, що господарською діяльністю визнається діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Таким чином, установлені НБУ вимоги поширюються на розрахунки за правочинами за участі суб’єктів господарювання, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, у тому числі на фінансову допомогу, збільшення статутного фонду. Отже, якщо сума фінансової допомоги або внеску поповнення статутного фонду перевищує 50000,00грн, то фізичні особи (наприклад, один із засновників або директор чи головний бухгалтер суб’єкта господарювання) можуть скористатися для розрахунків послугами банків шляхом внесення готівкових коштів та подальшого їх перерахування на рахунки отримувачів (у даному випадку на поточні рахунки суб’єкта господарювання). Такі кошти не повинні відображатися у касовій книзі суб’єкта господарювання, оскільки вони надійшли на поточний рахунок у безготівковому порядку. Нагодаємо також, що зазначена норма діяла і раніше,відповідно до Положення №637 та постанови НБУ від 06.06.13р. №210.


Просмотров: 14

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка