• Татьяна Юрьевна

Зміни у декларації з ПДВ – у новій редакції викладено дод.1, 5, 9 👓

Пост обновлен 10 окт. 2018 г.

Мінфін вніс зміни до декларації з ПДВ та Порядку її заповнення і подання. Так, в новій редакції викладено дод.1, 5, 9 декларації. Наказ набере чинності з першого числа місяця, що настане за місяцем його офіційного опублікування (поки що не опублікований). Мінфін наказом від 23.03.18р. № 381 (зареєстрований в Мін'юсті 16.04.18р. за №451/31903):

1) Затвердив зміни до форми декларації з ПДВ. У новій редакції викладені:

- Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (дод.1);

- Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (дод.5);

- Розрахунок податкових зобов'язань за операціями, визначеними в ст.16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (дод.9).

2) Вніс зміни до Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.

Щодо дод.1 уточнено, що у разі коригування ПЗ у зв’язку із збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, заповнюється табл.1.1 (Д1) (дод.1).

Відомості про коригування ПЗ у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН, зазначаються у табл.1.2 (Д1) (дод.1), крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у табл.1.1 (Д1) (дод.1).

Щодо дод.5 зазначено, що у разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі ПН, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у табл.1.1 (Д5) (дод.5).

Відомості про ПДВ, вказані в податкових накладних, складених з 1 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації з ПДВ, включені до суми ПЗ за минулі звітні (податкові) періоди, зазначаються у табл.1.2 (Д5) (дод.5). Це не стосується податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у табл.1.1 (Д5) (дод.5).

Щодо дод.9 уточнено, що у табл.1 (ДС9) (дод.9) зазначається обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п.16-1.3 Закону „Про державну підтримку сільського господарства України”, розрахований за даними ПН за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у ЄРПН.

3) Встановив, що табл.1.2 Розрахунку коригування сум ПДВ (Д1) та табл.1.2 Розшифровки ПЗ та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) заповнюються одноразово за звітний (податковий) період, за який вперше подається декларація з ПДВ, з урахуванням змін, внесених цим наказом.

Наказ №381 набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Якщо його опублікують ще у квітні, то за п. 46.6 ПКУ за оновленою формою декларації з ПДВ слід буде звітувати вже за червень. Якщо ж у травні - то оновлену форму слід буде застосовувати вже при звітуванні за липень. Звісно, у податківців може бути інша думка. Але їх роз'яснень ще не має.

За матеріалами «Дебет-Кредит»

Просмотров: 30Комментариев: 0