• Татьяна Юрьевна

Щодо розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності після переведення з іншого підприємства 👓

Відповідь: у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток за його бажанням має бути перерахована на рахунок підприємства, куди перейшов працівник. При цьому нарахування та сплату ЄСВ здійснює підприємство, з якого працівник звільняється за переведенням. Та відповідно відображає ці суми у звіті з ЄСВ. При наданні відпустки на новому місці роботи дні щорічної відпустки, яка надається за період роботи на попередньому місці роботи, оплачуються із суми компенсації, яка перерахована на нове місце роботи. Новий роботодавець проводить лише виплату працівнику суми грошової компенсації без нарахування ЄСВ. Крім того, він не відображає суму виплаченої працівнику компенсації у звіті з ЄСВ.

Що стосується розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, то обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах здійснюється відповідно до Порядку №1266. Відповідно до п.3 Порядку, середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, на яку нарахований ЄСВ та/або страхові внески на відповідні види загальнообов'язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів зайнятості (відповідно до видів страхування - період перебування у трудових відносинах, виконання робіт (послуг) за договорами ЦПГ, тощо) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин:

• тимчасова непрацездатність,

• відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами,

• відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком,

• відпустка без збереження заробітної плати.

Отже, дні щорічної відпустки не виключаються із розрахункового періоду, оскільки така відпустка не відноситься до поважних причин відсутності на роботі, визначених п.3 Порядку. Згідно з п.32 Порядку середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги з тимчасової непрацездатності, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється роботодавцями на підставі відомостей, що включаються до звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що подаються до ДФС.

Мінсоцполітики в листі від 25.11.15р. №1531/13/84-15 зазначено: якщо компенсація за невикористану відпустку була нарахована та з неї сплачено єдиний внесок на попередньому місці роботи, а виплачена на новому місці роботи, то у разі настання страхового випадку в період перебування у трудових відносинах за новим місцем роботи при обчисленні середньої заробітної плати вона не враховується.

Просмотров: 9Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все