• Татьяна Юрьевна

Право на ПК з ПДВ та реєстрацію ПН/РК зберігається протягом 1095 календарних днів 👓

Нагадуємо, що 3 грудня 2017 року діє Закон України від 09.11.17р. №2198-VIII. Ним було внесено зміни до ПК якими знято обмеження 365 календарних днів для можливості реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених починаючи з 01.07.15р., та продовжено строк з 365 до 1095 календарних днів, протягом яких платник ПДВ має право віднести суми ПДВ до податкового кредиту за зареєстрованою ПН/РК у ЄРПН (п.198.6 ПКУ). Податківці звертають увагу, що за ст.198 ПКУ до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг, що підтвердженні зареєстрованою в ЄРПН податковою накладною або розрахунком коригування до неї. При цьому, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення ПН/РК.

Отже, з 03.12.17р. покупець має право включити до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду суми ПДВ за ПН/РК, зареєстрованими в ЄРПН, протягом 1095 календарних днів з дати їх складання. Але головна умова одна – такі «старі» ПН/РК мають бути зареєстровані в ЄРПН. А в умовах, коли раніше їх реєстрація обмежувалася 365 днями з дати складання, знайти невикористані ПН/РК досить важко. Хіба що є ПН/РК із пропущеними строками реєстрації. Окрім вищезазначеного, податківці надали роз’яснення і для продавців (постачальників). На думку податківців, податкові накладні, складені починаючи з 01.07.15р., платник податку має право зареєструвати в ЄРПН протягом 1095 календарних днів з дати їх складання. Таке право у них теж з’явилося з 03.12.17р.

Проте ПКУ максимально можливий строк реєстрації податкових накладних не визначено (201.10 ПКУ). Тож фактично такі обмеження встановлено лише у листах/роз’ясненнях податківців. Та оскільки контролюють процес реєстрації ПН/РК самі податківці, якщо платник податків бажає зареєструвати податкову накладна після спливу 1095 днів після її виписки, йому доведеться доводити своє право в судовому порядку.


Просмотров: 24Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все