• Татьяна Юрьевна

Чи впливає підвищення окладів на розрахунок відпускних 👓

Питання: чи впливає підвищення окладів на розрахунок відпускних? Чи поширюються вимоги п.10 Порядку №100 на нарахування відпускних? Чи має право підприємство не коригувати середню зарплату, обчислену згідно з п.7 Постанови №100 на коефіцієнт підвищення при розрахунку відпускних у випадку підвищення посадових окладів працівників, що не відповідає актам законодавства або рішенням, передбаченим у колективних договорах (зокрема, у випадках, коли на підприємстві немає колективного договору)? Якщо застосування коефіцієнта є обов’язковим, то який алгоритм розрахунку такого коефіцієнта?

Відповідь: відповідно до п.10 Порядку №100 підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими колективними договорами, як у розрахунковому періоді, так в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, зарплата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої зарплати, за проміжок часу до підвищення, коригуються на коефіцієнт їх підвищення. У випадку, коли посадові оклади були підвищені не на один %, коефіцієнт коригування визначається шляхом ділення окладу, який встановлено працівникові після підвищення, на оклад, який був у працівника до підвищення. Якщо підвищення окладів відбулося в періоді, коли працівник перебував у щорічній відпустці, його середній заробіток необхідно прокоригувати і нарахувати належні йому кошти. Донарахування провадиться і у випадку, коли працівник відразу після відпустки звільняється, а в період, коли працівник перебував у відпустці, відбулося підвищення окладів.

#відпустка #кадри #працівник #зарплата #розрахунок

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка