• Татьяна Юрьевна

Як заповнити ф.1ДФ у разі, якщо доходи нараховуються та виплачуються у різних періодах 👓

Питання: як вірно заповнити гр.3, 3а та 4, 4а рр.«Військовий збір» «Оподаткування процентів» розрахунку за ф.1ДФ у разі якщо доходи нараховуються та виплачуються у різних періодах?

Відповідь: відповідно до розд.III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом МФУ від 13.01.15р.№4 відображення відомостей у розд.I «Суми доходу, нарахованого на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку» податкового розрахунку за ф. 1ДФ здійснюється наступним чином: у гр.3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у гр.3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору (у періоді його справляння). У гр.3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом. Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, до податкового розрахунку за Iкв.входить заробітна плата за січень, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні). У гр.4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством. У гр.4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету. Сума нарахованого доходу у гр.3а, сума виплаченого доходу у гр.3, сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб у гр.4а та сума перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб у гр.4 відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті. Порядок відображення відомостей у розд.II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розрахунку за ф.1ДФ визначено п.3.11 Порядку, а саме: у рядку «Оподаткування процентів» загальна сума доходу, нарахованого у вигляді процентів, загальна сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб та загальна сума перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті . Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи у вигляді виграшів (призів) у лотерею, не зазначаються; у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті. Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються. При цьому, якщо дохід нараховано в одному місяці, а виплачено в іншому (наприклад, за березень у квітні), то гр.3, 3а та 4, 4а рр.«Військовий збір» та «Оподаткування процентів» розд.II податкового розрахунку за ф.1ДФ заповнюються аналогічно відповідним графам розд.I такого розрахунку.


Просмотров: 0

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка