• Татьяна Юрьевна

Перевірки Держпраці: приписи виконано — чи буде штраф? 👓

Відповідь: якщо роботодавцем на виконання вимог припису буде в установлений строк нарахована та виплачена працівникам компенсація за затримку виплати зарплати, в інспектора праці відсутні підстави для притягнення до відповідальності за ст. 265 КЗпП.

Держпраці у листі від 11.01.18р. №183/3/4.3-3В-18 зазначила, що у разі порушень законодавства про працю, зафіксованих актом інспекційного відвідування або актом невиїзного інспектування, після розгляду зауважень об'єкта відвідування (у разі їх надходження) інспектор праці проводить аналіз матеріалів інспекційного відвідування або невиїзного інспектування. За його результатами він вносить припис та/або вживає заходів до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до встановленої законом відповідальності.

Відповідно п.28 Порядку №295, у разі виконання припису в установлений у ньому строк заходи до притягнення об'єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності не вживаються. Отже, якщо роботодавцем на виконання вимог припису буде, наприклад, в установлений у приписі строк нарахована та виплачена працівникам компенсація за затримку виплати зарплати, в інспектора праці відсутні підстави для вжиття заходів до притягнення об'єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності, передбаченої абз.8 ч.ІІ ст.265 КЗпП.

Натомість відсутні підстави для нескладання протоколу про адміністративне правопорушення, у разі його виявлення. Оскільки ст.258 КУпАП чітко визначені випадки, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається.

Також врахуйте, що згідно п.29 Порядку №295 заходи до притягнення об'єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за використання праці неоформлених працівників, несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.

У разі виявлення порушення, яке роботодавцем не усунуто в ході інспекційного відвідування, інспектор праці після аналізу матеріалів інспекційного відвідування або невиїзного інспектування вносить припис та, з урахуванням вимог ст.38 КУпАП, вживає заходів до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до адміністративної відповідальності, передбаченої ст.41 КУпАП, та об'єкта відвідування до відповідальності згідно зі ст.265 КЗпП.

За матеріалами "ДтКт "

Просмотров: 5Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все