• Татьяна Юрьевна

Платить один, а товар забирає інший: на кого складати ПН 👓

Відповідь: податкова накладна за операцією з постачання товарів/послуг повинна складатися і реєструватися в ЄРПН особою, яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та за конкретною господарською операцією з постачання товарів/послуг. Тобто незалежно від того, хто здійснює оплату за поставлені товари/послуги, податкова накладна повинна бути складена безпосередньо на ту особу, яка є покупцем/отримувачем таких товарів чи послуг.

Прикладом такої ситуації є, наприклад, страхова компанія, яка здійснює оплату за ремонт пошкодженого майна застрахованої особи безпосередньо суб’єкту господарювання, що надає послуги з ремонту. У такому випадку, суб’єкт господарювання, який надає послуги з ремонту, складає податкову накладну на фактичного отримувача таких послуг, а страхова компанія є лише платником. Для того щоб визначати особу – фактичного отримувача товарів/послуг постачальник повинен керуватись первинними документами на таке постачання, зокрема:

- договорами;

- видатковими накладними;

- актами наданих послуг;

- актами приймання-передачі.

А якщо договору як такого немає, рахунок ви виставляли на одну особу, а оплатила його інша особа? У цій ситуації треба мати лист (або інше повідомлення) від платника про те, що він зробив це не помилково. І оплачений товар/послугу треба поставити саме тому, за кого він заплатив (а вони вже між собою розберуться). Підтвердженням того, хто є покупцем, в цій ситуації буде зазначення фактичного одержувача в накладній або в акті (і його підпис про прийняття товарів/послуг).

Джерело «Дебет-Кредит»

Просмотров: 14Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка