• Татьяна Юрьевна

За невиплату заробітної плати – від штрафу аж до позбавлення волі 👓

Держпраці наголошує, що за невиплату зарплати навіть на один і більше днів є порушенням строків виплати згідно зі ст.115 КЗпП, та порушникам загрожує фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність. Давайте розглянемо, яка конкретно відповідальність передбачена за таке порушення?

• По перше, це фінансова відповідальність. Юридичні особи та ФЛП, які використовують найману працю, згідно зі ст.265 КЗпП несуть фінансову відповідальність. 3 мінімальні зарплати (11 169,00грн) - за порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплату не в повному обсязі.

• По друге, це адміністративна відповідальність. Відповідно до ст.41 КУпАП визначено адміністративну відповідальність за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплату її не в повному обсязі. Так, таке порушення призведе до накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 н.м.д.г. (510,00грн – 1700,00грн).

• По третє, це кримінальна відповідальність. Згідно зі ст.175 ККУ за безпідставну невиплату заробітної плати громадянам більше ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності, передбачається покарання у вигляді: штрафу від 500 до 1000 н.м.д.г. (8500,00грн – 17000,00грн). Або виправних робіт на строк до двох років. Або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо невиплата вчинена внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, передбачається покарання у вигляді:

• штрафу від 1000 до 1500 н.м.д.г. (17000,00грн – 25500,00грн);

• або обмеженням волі на строк до трьох років;

• або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


Просмотров: 9Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все