• Татьяна Юрьевна

Чи нараховувати ЄСВ, якшр службовий мобільний зв’язок використано в особистих цілях 👓

Чи є базою оподаткування ЄСВ вартість невиробничих розмов з мобільних телефонів, що знаходяться на балансі підприємства? І як вирішити, які розмови є виробничими, а які – ні? Відповідь: згідно п.1 ч.1 ст.7 Закону про ЄСВ базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.Перелік виплат, на які не нараховується ЄСВ, наведено у ч.7 ст.7 Закону про ЄСВ та Постанові КМУ №1170.

При цьому компенсація вартості невиробничих розмов з мобільного телефону, що знаходиться на балансі підприємства в даних законодавчих актах не зазначена. Таким чином, податківці зазначили, що базою нарахування єдиного внеску є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати, яка включає компенсаційні виплати у вигляді у вигляді вартості невиробничих розмов з мобільних телефонів, що знаходяться на балансі юридичної особи. Цікаво тут те, що з метою нарахування ЄСВ, податківці вважають вартість невиробничих телефонних розмов зарплатою. А з метою оподаткування ПДФО та ВЗ – додатковим благом (у негрошовій формі). Вартість послуг мобільного зв`язку (телефонних розмов з мобільного телефону, який знаходиться на балансі юридичної особи), що сплачуються юрособою за здійснення його працівником виробничих телефонних розмов, не розглядається як додаткове благо за наявності відповідних документів, які підтверджують використання мобільного зв’язку виключно наступних у виробничих цілях:

- угода про надання послуг мобільного зв’язку;

- список працівників, які забезпечуються мобільними телефонами у зв’язку з виробничою необхідністю;

- розрахункові документи, що надаються оператором мобільного зв’язку абоненту, у яких відображаються час переговорів і номер адресата, а також вартість розмов (послуга з так званої "деталізації рахунка") тощо.

За умови такого документального підтвердження виробничості телефонних розмов, роботодавець не сплачуватиме ПЗ з ПДВ, ПДФО і ВЗ, та ЄСВ.


За матеріалами «ДтКт»

Просмотров: 3

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка