• Татьяна Юрьевна

«Звільнююча» компенсація: є — повний і неповний час, немає — повного місяця👓

Пост обновлен 15 окт. 2019 г.

Питання: працівника прийняли, наприклад, 6 лютого, звільнили — 5 березня. З 1 березня він був переведений з неповного робочого часу на повний. Як розрахувати дні невикористаної відпустки та суму компенсації?

Відповідь: розраховуємо дні. Робота на умовах неповного робочого дня (тижня) не призводить до скорочення тривалості щорічної відпустки для працівника. До стажу роботи, що надає право на таку відпустку (її компенсацію при звільненні), зараховується час фактичної роботи протягом робочого року, за який надається відпустка/компенсація відпустки (п.1 ч.1 ст.9 Закону про відпустки). Робочий рік відраховуємо з дня прийняття на роботу. Всього 28 к.дн. (з 06.02 по 05.03). Тоді кількість днів невикористаної відпустки знаходимо так: 24 х (28 : (365 - 11)) = 1,8983 ? 2 (к.дн.). Розраховуємо суму компенсації. Тут нюанс у такому — працівник не відпрацював жодного повного календарного місяця, що передував місяцю звільнення. Тобто розрахункового періоду немає. Тому середньоденну зарплату працівникові треба розраховувати виходячи з його окладу, встановленого на дату розрахунку (абз.ІІІ п.4 Порядку №100). А саме: (оклад х 12 : (365 - 11)) х 2. Тож розрахунок робимо виходячи з повного окладу, оскільки на момент звільнення працівник працював на умовах повної зайнятості.

За матеріаламии "Бухгалтер com.ua" лист Мінсоцполітики від 13.02.19р. №124/0/206-19

Просмотров: 9

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка