• Татьяна Юрьевна

Збіг дати відкриття лікарняного листа і дати встановлення інвалідності 👓

Запитання: працівник надав лікарняний лист, який був відкритий 01.02.2019р. і закритий 05.02.2019р. Згідно із записом у лікарняному листі 01.02.2019р. йому була встановлена інвалідність III групи. Огляд у МСЕК був здійснений 05.02.2019р. Чи підлягає оплаті такий лікарняний лист?

Відповідь: зг. абз.1 ч.2 ст.22 Закону №1105 ФСС виплачує допомогу по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам починаючи із шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності). Отже, у лікарняному листі з відміткою про встановлення інвалідності оплаті підлягає період тільки до дня встановлення інвалідності. Сам же день установлення інвалідності і всі подальші дні, зазначені в лікарняному листі як період розгляду документів у МСЕК, не оплачуються. Період, на який був відкритий лікарняний лист (з 1 по 5 лютого 2019 року), повністю збігається з періодом, протягом якого документи працівника знаходилися в МСЕК (1 лютого документи направлені до МСЕК, а 5 лютого рішенням комісії встановлена інвалідність III групи з 1 лютого 2019 року). Збіг дати відкриття лікарняного листа і дати встановлення інвалідності означає, що лікарняний лист оплаті не підлягає. При цьому «дні МСЕК» вважаються днями, не відпрацьованими з поважної причини — «тимчасова непрацездатність». Тому надалі, при оплаті подальших лікарняних листів, такі календарні дні підлягають виключенню з розрахункового періоду (див. лист Мінсоцполітики від 06.09.2016р. №293/18/99-16).

За матеріалами «Бухгалтер com.ua»

Просмотров: 14

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка