• Татьяна Юрьевна

Чи є щомісячне збільшення зарплати на кілька гривень задля непроведення індексації порушенням 👓

Відповідь: правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення затверджені постановою КМУ від 17.07.03р. №1078. Відповідно у разі підвищення окладів значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1% або 100%. Тобто він є базовим для обчислення індексу споживчих цін. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення окладів не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. У разі підвищення посадових окладів у місяці, в якому право на індексацію ще не виникло, такий місяць є базовим. Тобто формально порушення законодавства у такому випадку не виникає. Водночас такий механізм підвищення доходів працівників може свідчити про відсутність соціальної відповідальності роботодавця та його спроби зменшити витрати на оплату праці незважаючи на наявність інфляції. Про це говорть законодавство, на практиці ж, хоча підвищення окладів на кілька грн.. щомісяця або навіть щокварталу і не заборонено законом, ставлення до нього у контролерів негативне. Пояснення цьому лежать на поверхні: економія на витратах з оплати праці, ПДФО, ВЗ та ЄСВ до бюджету сплачується менше. Але, все ж таки, виходячи з положень законодавства притягнути роботодавця до відповідальності не вдасться. Однак звертаємо увагу на попередження Держпраці: «Оскільки індексація передбачена ст.95 КЗпП, то її ненарахування є порушенням мінімальних державних гарантій в оплаті праці і тягне за собою фінансову відповідальність у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, стосовно якого вчинено порушення».

Резюмуємо вищевикладене: застосувати штраф можна лише у випадку порушення норм закону, чого в цьому випадку, як визнають фахівці Держпраці, немає. Тобто, не буде і штрафу, або його можна оскаржити.


Просмотров: 13Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка