• Татьяна Юрьевна

ЕДО, чи законно вимагати паперові копії для електронних документів 👓

Відповідь: ч.6 ст.9 Закону України від 16.07.1999р. №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон № 996) визначена обов’язковість виготовлення копій електронних документів на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, контролюючих органів, правоохоронних органів, тощо за власний рахунок суб’єкта господарювання. Відповідно до ч.2 ст.9 цього Закону первинні та зведені облікові документи можуть бути складені або в паперовій, або в електронній формі та повинні мати обов’язкові реквізити. Електронний формат цих документів має бути створений з дотриманням вимог законодавства про ЕДО та електронні документи. А оскільки за ст.7 Закону України від 22.05.03р. №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» “копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством”, податківці вважають, що при проведенні перевірок платники податку зобов’язані надати на вимогу посадових осіб ДПС копії документів (саме - паперові), що належать до предмета перевірки. Таку думку викладено в категорії 136.06 “ЗІР”. Податківці підтвердили можливість використання первинної документації та зведених облікових документів в електронному вигляді під час перевірок (листи ДФС від 04.05.16р. №9985/6/99-95-42-01-16-01-15, ДПС від 26.12.11р. №10406/7/18-4017). До речі, юридична та доказова сила таких документів не може бути заперечена виключно через те, що вони мають електронну форму. Однак платником податку повинні одночасно дотримуватися наступні умови:

- документи мають підписуватися ЕП, посилений сертифікат якого надано до органу ДПС відповідно до укладеного договору про визнання електронних документів;

- при проведенні перевірок посадові особи органу ДПС будуть отримувати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки.

Джерело Medoc.ua

Просмотров: 2Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все